אודות

 

בוסתן לבונה מהווה לא רק מקום יפיפה אשר גדלים בו עצי פרי מזנים שונים מרחבי העולם, אלא גם משמש כמקום זיכרון לסיפורה המרתק של משפחת לישנסקי הוותיקה מתקופת ניל"י.

החוויה בבוסתן לבונה כוללת סיור מודרך בין עצי הבוסתן וטעימות מהפירות שהבשילו ובקרוב ניתן יהיה לרכוש ליקרים שונים מפירות הבית.

בוסתן לבונה, החזון של משפחת לישנסקי למקום שמחבר טבע, סיפור היסטורי מרתק וחווית אוכל מענגת… גן עדן עלי אדמות…

הבוסתן ממוקם אל מול כנרת, בסמוך לכפר נחום וממורדותיו ניתן לצפות בכנסיות המשתרעות למרגלותיו, במימיי הכנרת השקטים ובהרי רמת הגולן שצבעם משתנה עם עונות השנה…

בבוסתן לבונה למעלה מ- 100 סוגים שונים של עצי פרי (150 זנים) מיוחדים מכל רחבי העולם והוקם תוך שיתוף פעולה עם פרופ' יוסי מזרחי מאוניברסיטת בן גוריון.

הנוף מרגש ומותאם לארועים אינטימיים של עד 100 איש.

בבוסתן לבונה מתקיימים סיורים מודרכים על סיפור משפחת לישנסקי ע"י יוסי לישנסקי, נכדו של יוסף לישנסקי המיתולוגי.. ועל הפירות המיוחדים, כולל טעימות.

 "ידעתי שזה לא פשוט ולא קל, ומי שרודף אחרי הקלות אל יילך בדרך זו. אבל, מי שיש לו אלוהים בליבו ומרגיש צורך ויכולת להשתתף במעשי בראשית- זו הדרך". (דוד בן גוריון)

יוסי בוסתן לבונהיוסי
חקלאי, איש אדמה ואוהב אדם. מבצע סיורים בבוסתן לבונה ובמסגרתם מדריך את המבקרים על העצים השונים והמיוחדים הגדלים בבוסתן. אבא של שני שותפיו למיזם בוסתן לבונה, בעל משק של בננות ומנגו ומדריך טיולי ג'יפים באזור הגליל והגולן. נכדו של יוסף לישנסקי, איש ניל"י.

 

דני בוסתן לבונהדני
שותף ושף בקייטרינג ובוסתן לבונה, מתמחה באפייה וקינוחים ומנהל קשרי המחקר והפיתוח של בוסתן לבונה בשיתוף משרד החקלאות, מכון וולקני ואוניברסיטת בן גוריון, אשר תורמים רבות לפיתוחו של הבוסתן היחודי. סטודנט לתואר שני שבמסגרתו עורך מחקר על איסום פירות טרופיים.

 

שישי בוסתן לבונהשישי
שותף ושף בקייטרינג ובוסתן לבונה. מפתח התחום הקולינרי בקייטרינג לבונה, תוך שימוש בתוצרי בוסתן לבונה (פירות יחודיים ועשבי תיבול) ומנהל את קשרי הלקוחות של הבוסתן. במסגרת נסיונו העשיר בתחום ההסעדה, עבד כשף במסעדות שונות ובינהן ייסד את מסעדת "מוסקט" של מלון מצפה הימים.